№ 11 Илинойс победи Феърли Дикинсън със 104-71 в 1-ви мач без водещ реализатор Шанън
AP News | 2023-12-30 | 06:32:18

ШАМПЕЙН, Илинойс (AP) — Тай Роджърс имаше 10 точки и 15 борби, за да поведе № 11 Илинойс до 104-71 поражение на Феърли Дикинсън в петък вечер, първият мач на Илини без отличилия се Терънс Шанън-младши. обвинен в изнасилване за предполагаем инцидент, който се е случил, когато футболният отбор на Илинойс играе на Лоурънс, Канзас, през септември.

Dain Dainja вкара 19 точки, Coleman Hawkins и Justin Harmon имат по 18, Quincy Guerrier добави 14 и Маркъс Домаск 11 за Илини (10-2). Хармън отбеляза четири тройки в кариерата си.

Феърли Дикинсън (6-8) изоставаше през цялата игра и изоставаше с цели 40 точки. Ансли Алмонър бе най-резултатен за Найтс с 20 точки. DeVante Jamison имаше 11, а Sean Moore 10.

Илинойс, който води нацията по борби на мач с 45,6, изпревари Феърли Дикинсън с 54-27. Герие записа 11 борби в третия си дабъл-дабъл за сезона. Илини са надскочили 10 от своите 12 опонента.

Подхранвани от серия от 14-0 в края на първото полувреме, включваща три тройки от Хармън, Илини водеха с 48-28 на полувремето.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Феърли Дикинсън: Вече огромен аутсайдър срещу талантлив, дълбок и ветеран отбор от Илинойс, Найтс също трябваше да се справят с емоционално заредения отбор Илини, който внезапно загуби най-добрия си играч заради отстраняване два дни преди мача.

Илинойс: Изигравайки първия си мач без Шанън, Илини изглеждаха окъсани в началото, но балансираният им резултат и отскок бяха повече от достатъчни, за да върнат бурния опонент от средата на мейджъра.

СЛЕДВА< /h2>

Fairleigh Dickinson: Найтс ще играят в Меримак в четвъртък в началото на Североизточната конференция.

Илинойс: Илини ще се изправят срещу съперника си в щата Нортуестърн у дома във вторник в мач от Голямата десетка .